Весняні першоцвіти: шкодиш природі – шкодиш собі!

За прогнозами синоптиків, вже найближчим часом в Україну прийде справжня весна, а це означає і появу весняних першоцвітів. Витончені, яскраві та духмяні квіточки кожної весни паморочать голови чи не кожному українцю, та все – таки втрачати здоровий глузд, перебуваючи в весняному лісі чи парку, не варто.

Значна частина першоцвітів знаходиться на межі повного зникнення та занесена до “Червоної Книги” України. Тому, відшукавши підсніжники, проліски, крокуси чи інші перші весняні квіти, пам’ятайте:

збір, реалізація та придбання першоцвітів в межах сільських та приміських територій, в будь-якому вигляді (з цибулинами та без них) карається накладенням штрафу в розмірі від 510 до 1700 гривень.

А в разі, якщо адміністративне порушення було вчинено на територіях заповідників, розмір штрафу може становити від 1700 -3655 гривень з вилученням рослин.

Тож, аби ваша весняна прогулянка не закінчилась неприємностями, не збирайте першоцвітів! Насолоджуйтесь їх красою та ароматом, робіть незабутні та яскраві фотографії, але не зривайте цих ніжних рідкісних рослин. І нехай весна приносить лише позитивні враження та залишає приємні спогади!!!

Залишити відповідь