В Кіровоградській області стартувала нерестова заборона вилову риби

З початком квітня в Кіровоградській області стартує тимчасова заборона на вилов риби та інших водних біоресурсів в зв’язку з нерестовим періодом.

Про це інформує прес-служба Держрибагентства. Загалом заборона відлову риби в період нересту охоплює понад 20 областей.

 

Згідно з Правилами промислового рибальства в рибогосп об’єктах України встановлено заборону на видобуток живих водних біоресурсів в період нересту.

 

Також в цей період заборонено проведення робіт, які потребують застосування вибухівки – видобуток будматеріалів (піщано-гравійних сумішей, розчистка русла ставків та річок, роботи з берегоукріплення, поглиблення та ін).

 

Згідно з Правилами любительської та спортивної риболовлі, під час нересту дозволяється займатися лише любительським рибальством, що передбачає ловлю однією поплавковою дновою вудкою, що унеможливлюють присутність більш ніж одного гачка. Окрім того, дозволено любительське рибне полювання за допомогою спінінга з берега в межах населеного пункту в дозволених місцях, за межами нерестовищ.

 

Звертаємо вашу увагу – в період весняного нересту пересування будь-яким водним транспортом в межах нерестовища є забороненим. Тому, не слід планувати змагання зі спортивної риболовлі та підводного полювання в цей період.

Законом передбачено, як адміністративну, так і кримінальну відповідальність за порушення правил відлову риби в нерест, сума штрафу може коливатись від 34 до 170 грн., а грубе порушення правил рибальства (браконьєрство) загрожує штрафними санкціями від 340 до 680 грн.

Залишити відповідь