Компаніївський район у п’ятірці лідерів з поширеності ВІЛ- інфекції по області

За даними статистики Департаменту охорони здоров’я Кіровоградської ОДА найвищі показники поширеності ВІЛ-інфекції зареєстровані у містах Кропивницькому та Олександрії, Долинському, Добровеличківському, Компаніївському, Новоукраїнському та Устинівському районах.
20 травня – Всесвітній день пам’яті померлих від захворвання на СНІД.

 

За офіційними даними ВООЗ станом на початок 2018р, у світі понад 40 мільйонів людей інфіковані ВІЛ (вірус імунодефіциту людини), з них 2млн – діти. Щорічно в світі від СНІДу гине понад 1 мільйон людей. ВООЗ зараз характеризує таку статистику, як катастрофічну – щогодини в світі інфікується понад 300людей і щодня помирає до 5,5 тисяч хворих СНІДом.

Кількість хворих на ВІЛ в Україні є однією з найбільших у Східній Європі та Центральній Азії. Ми другі після Росії»

Кіровоградська область, на жаль, теж вносить значну частку до цієї сумної статистики. Про це повідомляє Департамент охорони здоров’я Кіровоградської ОДА

Кількість інфікованих ВІЛ в області щороку зростає на 10-15% і становить близько 0,3% всього населення області. За даними статистики Департаменту охорони здоров’я Кіровоградської ОДА найвищі показники поширеності інфекції зареєстровані у містах Кропивницькому та Олександрії, Долинському, Добровеличківському, Компаніївському, Новоукраїнському та Устинівському районах.

Що стосується Компаніївського району, то станом на 1 січня 2018р. у районі зареєстровано 38 випадків захворювання на ВІЛ-інфекцію ( це досить високий показник зважаючи на порівняно невелику кількість населення).

Найнижчі показники в Голованівському, Новоархангельському, Новгородківському, Олександрівському, Онуфріївському, Благовіщенському районах, що може свідчити не про низьку поширеність ВІЛ-інфекції, а про недостатнє її виявлення.

На сьогоднішній день ВІЛ – не вирок, і в медицині є препарати, що успішно перешкоджають розвитку СНІДу, але все ж потрібно берегти себе та користуватись засобами індивідуального захисту, і хоча б раз на рік відвідувати лікаря для обстеження на ВІЛ.

Будьте здорові і поважайте одне одного!

Залишити відповідь