Мешканці Компаніївки знову скаржаться на «жахливий сморід» у райцентрі через свиноферми нардепа

Місцеві жителі скаржаться, що два потужних комплекси з виробництва свинини – «Ліга» та «Нуклеус» отруюють їм життя.

Дов.-Ці підприємтва розташовані поблизу Компаніївки в радіусі не більше 3-5 км і за непідтвердженою інформацією належать народному депутату Станіславу Березкіну.

Проїжджаючи трасою Кропивницький-Миколаїв повз населений пункт Компаніївка, краще не відкривати вікна в транспортному засобі, оскільки стійкий запах фекальних відходів тварин, що стоїть у повітрі на майже 5-ти кілометровому відрізку траси, ще довго буде триматись на одязі і в салоні автомобіля.

Тепер можете собі уявити, що відчувають мешканці Компаніївки та ближніх сіл, особливо в теплу пору року.

«Причиною такої «неприємності» є те, що обидва підприємства були збудовані за «французькою технологією», яка передбачає збір фільтрованих фекальних мас у спеціальні резервуари-котловани, які по заповненню повинні консервуватись. У Компаніївці ж вже кілька років поспіль, вільно реалізують ці фільтровані рідкі фекальні маси. Їх викиростовують в якості добрив – за допомогою спеціальних авто-розбризкувачів вносять в грунти полів. Тобто самого накопичення кількох відкритих котлованів з фекаліями недостатньо, треба ще й розсіяти це багно в повітрі»,- говорить місцевий житель, який не бажає називатись через страх звільнення з роботи сина.

І таких, хто чогось боїться, чи не хоче називатись тут безліч.

Днями жителька Компаніївки Тетяна Драгоненко, відкинувши усі страхи виклала пост у своєму Facebook

А тепер один цікавий момент – в 2013 році журналіст видання «Газета 2000» Ігор Костін зробив досить цікавий матеріал про ці підприємства. Виявляється, що за «французькою технологією» комплекси такого типу не повинні розташовуватись ближче, ніж за 20 км від населених пунктів, та не можуть існувати понад 5 років на одному місці. Читайте, аналізуйте, робіть висновки.

Цікаво, скільки ще мешканці Компаніївки протримаються, перш ніж знов повстануть проти джерела смороду?

4 коментарі до новини “Мешканці Компаніївки знову скаржаться на «жахливий сморід» у райцентрі через свиноферми нардепа

 • Травень 10, 2018 at 8:41 pm
  Посилання

  А те що половина людей з Компаніївки працює і кормить свої сімї це нікого не хвилює…Вам запах заважає? А коли в містах заводи забруднюють повітря люди мовчать…бо завдяки тим заводам вони живуть…я вважаю якщо вже вам як ви всі пишете “воняє” то забезпечте роботою людей і свинокомплекс “Марлен” а не “Ліга” і “Нуклеус” закриють.

  • Травень 11, 2018 at 8:04 am
   Посилання

   Света, шо ти несеш, придурошна?? Яка половина людей з Компаніївки там працює? Бобренець і Кіровоград там працює! І вобще яка в хрена різниця як звеця оте воніще. Хай хоть ландишом назвуть а смердить воно на весь район. І шо шо там працює 50 чи скільки то там людей, всі остальні просто должні змиритись і дихать?

   • Травень 13, 2018 at 9:36 pm
    Посилання

    Ярослав,яка різниця скільки і хто працює? У людей є робота,а ця тема піднімається тільки тоді, коли вигідно деякій політичній партії?

Залишити відповідь