Напередодні жнив Компаніївські рятувальники нагадують про пожежонебезпеку

Пора жнив – особливий пожежонебезпечний період . З початку достигання хлібів необхідно цілодобово охороняти поля, а біля хлібних масивів встановити знаки про заборону паління і використання відкритого вогню. Перед початком жнив хлібні поля в місцях прилягання їх до лісових масивів, степової смуги, автомобільних шляхів та залізниць повинні бути обкошені і оборані захисною смугою щонайменше 4 м завширшки. Перед косовицею хлібні масиви з великою площею необхідно розробити на ділянки площею не більше 50 га. Між ділянками варто робити прокоси не менше 8 м завширшки. У середині прокосів робиться проорана смуга не менше 4 м завширшки.

До початку збирання врожаю вся збиральна техніка, агрегати та автомобілі повинні мати відрегульовані системи живлення, змащені, охолодженні, а також оснащені справними вогнегасниками, забезпечені первинними засобами пожежогасіння (комбайни і трактори – двома вогнегасниками, двома штиковими лопатами, двома мітлами).

У Разі групового методу збирання, до складу збирально-транспортних загонів необхідно включати спеціалізовану техніку, що пристосована для гасіння пожеж зернових. Безпосередньо для забезпечення безпеки на хлібному масиві площею понад 50 га необхідно мати напоготові трактор з плугом на випадок пожежі. Корпуси комбайнів повинні бути оснащені заземлювальним металевим ланцюгом, що торкається землі.

Відповідальність за дотримання пожежних норм під час збирання врожаю несуть керівники агропро-підприємств, і саме до них застосовуються санкції у випадку виявлення порушень. Відповідальні особи та працівники, задіяні на пожежонебезпечних роботах, повинні пройти навчання з пожежно-технічного мінімуму. Усі працівники зайняті на збиранні врожаю і заготівлі кормів, повинні пройти інструктаж під розписку. Осіб які не пройшли інструктаж, до робіт не допускають.

За самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачено адміністративну відповідальність.

У разі виникнення надзвичайних ситуацій чи подій телефонуйте «101».

Прес-служба Компаніївського РС У ДСНС України у Кіровоградській області.

Залишити відповідь