Не втрачайте шансу узаконити самобуди!

Добра новина для тих, хто очікував на «будівельну амністію», бо має на своєму подвір’ї самочинне будівництво – будівлі, побудовані за відсутності дозвільної документації.

Верховною Радою України 22 березня 2018 року, було прийнято Закон «Про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» що регламентує продовження терміну здачі та введення в експлуатацію об’єктів забудов, що були зведені без дозволу відповідних органів.

Під дію закону підпадають об’єкти незначних наслідків, що зведені в межах земельної ділянки відповідного цільового призначення:

  • зведені в період серпня 1992 до квітня 2015 рр. індивідуальні житлові будинки, садові та дачні будиночки, літні та господарські житлові споруди загальна площа яких не перевищує 300 м2.
  • зведені до березня 2011р. споруди для обслуговування об’єктів домашнього господарства та сільгосп призначення.

Законом чітко регламентується, що служба державного архітектурно – будівельного контролю, безкоштовно протягом 10 робочих днів з моменту подання заяви власником земельної ділянки, в межах якої розміщені будівельні об’єкти, що за класом відповідності належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), та зведені без відповідної дозвільної документації повинен прийняти та затвердити їх введення в експлуатацію згідно з результатами технічного обстеження об’єкту.

Дія Закону не поширюється на об’єкти, що зведені з порушеннями будівельних норм та правил будівництва.

Мешканцям Кіровоградської області, з метою узаконення самовільно зведених споруд власнику потрібно звернутись з відповідною заявою до Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Кіровоградській області через ЦНАП (Центр надання адміністративних послуг) що знаходиться за адресою м. Кропивницький, вул. В.Перспективна 41, та прикласти до пакету документів заповнену декларацію про доходи та майновий стан в кількості 2 примірників, а також засвідчені в установленому порядку копії:

  • документу що засвідчує право власності/користування земельною ділянкою, в межах якої знаходиться вільнобуд;
  • технічного паспорта з відміткою про виконання технічного обстеження;
  • типового звіту про виконання технічного обстеження споруд сільськогосподарського призначення.
  • типового опису від міського чи районного органу містобудування та архітектури, стосовно місця розташування самобуду відповідно до вимог державних норм будівництва.

Закон набирає чинності з наступного дня після його опублікування на офіційному сайті ВРУ.

Залишити відповідь