Обережно, кліщі

Настали теплі, сонячні, весняні дні – хтось вже збирається працювати на присадибних ділянках, хтось планує виїхати на пікнік … Але не варто забувати, що весняно-літній період характеризується високою активністю кліщів. На території Кіровоградської області в 2017 році останній раз кліщі реєструвалися в другій декаді листопада, а в 2018-му перші іксодові кліщі з’явилися ще 5 січня.

 

Особливу небезпеку для людини становлять саме іксодові кліщі. Укуси зазвичай безболісні, але становлять небезпеку передачі інфекційних хвороб. Найчастіше ці паразити переносять хворобу Лайма (кліщовий бореліоз) і кліщовий енцефаліт. Діагноз «кліщовий бореліоз» в минулому році був поставлений понад 10 постраждалим в Україні.

 

  • Щоб не зіпсувати собі відпочинок на природі, потрібно заздалегідь вжити заходів обережності.

 

Пам’ятайте, що кліщі живуть в лісах, парках, на дачних ділянках в основному у високій траві. Всупереч поширеній думці кліщі не падають з дерев.

Улюблені місця для присмоктування кліщів – тонкі ділянки шкіри з близько розташованими кровоносними судинами (пахви, вуха, живіт, шия, між пальцями).

 

  • Кліщ може кілька годин шукати місце для укусу, тому перебуваючи в зоні ризику варто періодично оглядати одяг.

Збираючись до лісу, постарайтеся максимально закрити тіло одягом, причому сорочку слід заправити в штани, а штани – в чобітки (як правило, кліщі повзуть знизу вгору). Відкриті ділянки тіла обробіть репелентами (їх запах відлякує кліщів).

При виявленні укусу необхідно в найкоротший термін звернутися по медичну допомогу, витягти кліща, а також отримати консультацію фахівця в амбулаторно-поліклінічному закладі і пройти при необхідності профілактичне лікування від кліщових інфекцій.

 

Залишити відповідь