СБУ попереджає

Громадяни України, які попри агресивну політику північного сусіда, збираються здійснити візит до Російської Федерації або Республіки Білорусь, повинні пам‘ятати у критичних випадках, що вони перебувають під правом і юридичним захистом своєї Батьківщини – України.

У випадку, коли іноземні спецслужби або правоохоронні органи посягатимуть на здоров’я і свободу громадян України (як варіант – членів їх сімей) з метою залучення таким способом до розвідувально-підривної діяльності проти України, Консульський відділ Посольства України в РФ, РБ та Служба безпеки України гарантують захист та допомогу.

Звернення до Дипломатичного представництва чи Консульської установи України, а також до Служби безпеки України є необхідним, якщо громадянин України зазнав:

  • – затримання;
  • – негуманного поводження;
  • – фізичного та психологічного тиску на особу з боку правоохоронних органів РФ або РБ та окремих осіб;
  • – спонукання до негласного співробітництва з іноземними спецслужбами для проведення розвідувально-підривної діяльності проти України;
  • – від нього вимагали інформацію про ситуацію в України.

Насильство з боку силових структур не є приводом для кримінальної відповідальності громадян України!

Громадяни України звільняються від кримінальної відповідальності за ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України, якщо на виконання злочинного завдання представників іноземних спецслужб ніяких дій не вчинили і добровільно звернулися до СБ України.

Для оперативного реагування дипломатичної чи консульської установи України на інформацію про можливі порушення прав, необхідні стати на консульський облік у відповідній установі.

Гаряча лінія Консульського відділу Посольства України в РФ

+7 918 768 77 96

Електрона пошта:

emb_ru@mfa.gov.ua

Гаряча лінія Консульського відділу Посольства України в РБ

+375 17 283 19 58

+375 17 283 19 59

Електрона пошта:

 

gc_by@mfa.gov.ua

«Гаряча лінія довіри» УСБУ в Кіровоградській області (0522)361306.

Електрона пошта:

Usbu_kvg@ssu.gov.ua

 

 

 

Залишити відповідь