У Компаніївці відбувся велопробіг на честь Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських таборів

Щоб вшанувати пам’ять про закатованих фашистами в роки Другої світової війни в’язнів концтабору в с.Тернова Балка, що діяв на території району у 1943 році, відділ освіти, молоді та спорту райдержадміністрації організував велопробіг до пам’ятника-кургана, що знаходиться в с. Тернова Балка.

Активну участь в акції взяли понад 50 учнів загальноосвітніх закладів району. Учасників було розподілено на дві групи: до першої увійшли учні Компаніївської та Зеленівської ЗОШ І-ІІ ступенів, до другої – учні Червоновершської та Мар’ївської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Групи стартували від братської могили радянським воїнам в смт Компаніївка та від Зеленівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів. Біля пам’ятного знаку загиблим в’язням директор Зеленівської загальноосвітньої школи Галина Телька провела урок пам’яті, в якому, крім учнів та вчителів-керівників груп велосипедистів, взяли участь Мар’ївський сільський голова Марія Цуран, та головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Юлія Стеценко.

Призерами велопробігу стали:

• Михайло Ткаченко (Компаніївська ЗОШ І-ІІ ступенів);
• Станіслав Павлович (Компаніївська ЗОШ І-ІІ ступенів);
• Владислав Мартинович (Червоновершська ЗОШ І-ІІІ ступенів);
• Сократ Гладиш – (Зеленівська ЗОШ І-ІІІ ступенів);
• Сергій Бородюк – (Зеленівська ЗОШ І-ІІІ ступенів);
• Ростислав Москаленко – (Зеленівська ЗОШ І-ІІІ ступенів).

Переможців було нагороджено медалями та грамотами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації.

«Безумовно, подібні заходи сприятимуть вихованню у молоді патріотизму, поваги до історії народу, до представників старшого покоління, вшануванню пам’яті усіх, хто віддав життя в боротьбі з фашизмом чи став невинною жертвою нацизму», – прокоментувала подію заступник голови райдержадміністрації Алла Олійник.

 

Залишити відповідь