У Кропивницькому відбувся «ПрофFEST-2018»

Бути у тренді: обласний фестиваль робітничих професій «ПрофFEST-2018» зібрав майже 2000 учасників.

Днями в міському парку культури та відпочинку «Ковалівський» заклади професійно-технічної освіти Кіровоградської області презентували учням 9-11 класів робітничі професії та можливості навчання за ними.

Основна мета фестивалю – популяризація системи професійно-технічної освіти Кіровоградської області, підвищення значущості робітничих професій, презентація кращого досвіду інноваційної діяльності творчих учнівських та педагогічних колективів, закладів професійно-технічної освіти, розвитку соціального партнерства, удосконалення профорієнтаційної роботи.

«В області можна отримати 58 професій за 13 галузевими напрямками. Найбільш затребуваними на ринку праці є трактористи, зварники, кухарі, кравці, верстатники, монтажники. З нового навчального року планується розпочати підготовку за новими професіями, які потребує обласний ринок праці: агент з організації туризму, майстер ресторанного обслуговування, формувальник ковбасних виробів», – розповів начальник управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації Володимир Таборанський.

Не залишились осторонь «ПрофFESTу-2018» і фахівці Кіровоградського обласного та міськрайонного центрів зайнятості. Для учнівської молоді були проведені різноманітні профорієнтаційні заходи змагально-мотиваційного та інтелектуально-ігрового характеру, а також продемонстровані анімаційні відеоролики профорієнтаційного спрямування та матеріали з описами професій.

Діти із задоволенням брали участь в інтерактивних іграх «Професії», «Збери пари», «Дешифрувальник», конкурсах «Жартівлива вікторина», «Відгадай професію», відгадували ребуси, ознайомилися з професійним астропрогнозом та барометром професій, основними вимогами роботодавців при прийомі на роботу та порадами, як обрати майбутню професію.

Для найменших учасників фестивалю було запропоновано складання пазлів «Світ професії» та розвиваючі ігри «Добери інструмент», «Вгадай-но».

Загалом фестиваль робітничих професій «ПрофFEST-2018» зібрав близько двох тисяч учасників: учнів-випускників шкіл, працівників та учнів закладів професійно-технічної освіти, представників підприємств-замовників кадрів, галузевих профспілок і громадськості.

З впевненістю можна сказати, що фестиваль, який об’єднав учнів, роботодавців та педагогів-професіоналів, дасть змогу випускникам шкіл визначитись у виборі професії, а всім, причетним до підготовки кваліфікованих робітників, відкриє нові можливості співпраці.

Про це йдеться на сайті Кіровоградського обласного центру зайнятості

Залишити відповідь