Храм Святої мучениці Вікторії Кулузької внесено до переліку історичних пам’яток всеукраїнського туристичного порталу 

Храм Святої мучениці Вікторії Кулузької, що знаходиться в центрі смт. Компаніївка на Кіровоградщині, внесено до перліку пам’яток всеукраїського туристичного порталу All-ukraine.

Історія створення храму в мальовничому куточку селища на березі річки, бере свій початок ще з 1785 року. Заснувавши поселення в долині річки Сугоклея, козаки компанійці збудували на березі дерев’яну церкву  на честь Покрову Пресвятої Богородиці. А вже у 1905 році поміщики Брекер і Костирко, за участі парафіян, звели поруч однопрестольний кам’яний храм. Стару дерев’яну церкву перейменували в Свято-Духівську, але проіснувала вона досить короткий час, і вже у 1930-1931рр. її було розібрано.

Сучасний, нині існуючий, храм Святої мучениці Вікторії Кулузької було закдадено в 2006 році, а вже у 2010р. єпископ Антоній освятив храм, який було збудовано в пам’ять про трагічну забель уродженки селища Вікторії та її чоловіка Ігоря Туманових.

Головними святинями храму є образ Святої мучениці Вікторії Кулузької, частинка Хреста Господнього та копія Почаївської ікони Божої матері. Храмове свято в Компаніївці відзначають 21 грудня, саме в цей день до храму прибуває багато паломників з різних куточків області, аби прикластись до святинь. А тепер, коли храм внесено до переліку пам’яток всеукраїнського туристичного порталу, певно, можна сподіватись на візити паломників з різних областей країни.

Залишити відповідь