Довиборів в жовтні у Компаніївці не буде?

Призначення довиборів в Першотравеньські сільській раді, яка ухвалила остаточне рішення та пройшла всю процедуру по приєднанню до Компаніївської ОТГ  нині залишається «відкритим».

В подібній ситуації нині  ще майже 100 новостворених ОТГ Украйни, де проживає майже мільйон громадян, які можуть не дочекатись призначення перших та додаткових виборів у поточному році.

Справа в тім, що  9 серпня ЦВК прийняла рішення звернутися до Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо надання роз’яснень стосовно законодавчого врегулювання організації і порядку проведення всеукраїнського та місцевих референдумів в Україні, можливості призначення в установленому законом порядку Центральною виборчою комісією перших і додаткових місцевих виборів без проведення місцевого референдуму щодо підтримки добровільного об’єднання територіальних громад, добровільного приєднання до об’єднаної територіальної громади, а також, за необхідності, внесення відповідних змін до законодавчих актів з метою усунення правових колізій та неузгодженостей. Таке рішення дає ЦВК можливість не приймати рішення щодо проведення в жовтні місцевих виборів.   (Посилання  http://www.cvk.gov.ua/news/news_09082018.htm )

На практиці  це рішення  унеможливлює проведення в жовтні виборів у новоутворених об’єднаних громадах та  створює ризик гальмування децентралізації, яка сьогодні є однією з найбільш успішних і затребуваних реформ. У зв’язку з цим, Асоціація міст України вважає, що наразі відсутні правові підстави щодо не призначення  перших та додаткових місцевих виборів у ОТГ відповідно до наявних на сьогодні звернень обласних державних адміністрацій.

АМУ звернулася з відкритим листом до Голови Центральної виборчої комісії Михайла Охендовського, у якому вона закликає ЦВК до 17 серпня 2018 року провести засідання та призначити відповідно до звернень облдержадміністрацій перші та додаткові місцеві вибори в ОТГ, утворених за процедурою визначеною спеціальним Законом.

За матеріалами АМУ. http://www.auc.org.ua/novyna/amu-zvernulasya-do-golovy-cvk-shchodo-pryznachennya-vyboriv-v-obyednanyh-gromadah-ta

 

 

Залишити відповідь