На Кіровоградщині горе-батьки морили голодом власного малюка

Наприкінці минулого тижня правоохоронці, соціальні служби та медики міста Новоукраїнка об’єдналися, аби від рідних батьків урятували чотирирічного сина.

Замість 16 кілограмів – норми для свого віку – малюк важив усього 7, – передає Кіровоградська правда.

“Ми застали дитину у ліжечку з голови до п’ят вимащену власними фекаліями. Він був настільки худюсінький, що серце просто розривалося. Коли їхали до лікарні, хлопчик постійно просив хлібчика і водички. Медики подіставали тормозки. А в лікарні, як у руках медсестри побачив каструлю, почав кричати… Уявіть собі, наскільки він був голодний”, – розповідають очевидці.

Спеціалісти ще не визначили, кільки дитина недоїдала. Чекають на результати обстеження.

“Дитину доставили до нас у супроводі соціальних служб. Нині хлопчика обстежують. Його стан не загрожує життю”, – розповіли у медзакладі, де нині знаходиться дитина.

У службі у справах дітей виконавчого комітету Новоукраїнської міськради ситуацію коментують стримано. Там кажуть, 9 серпня патронажний педіатр і медсестра повідомили, що під час огляду десятимісячного немовля, побачили в родині у важкому стані іншу дитину – виснаженого чотирирічного хлопчика. Попри наполягання медиків, госпіталізувати малого батьки категорично відмовилися.

“Ми одразу поїхали до сім’ї, однак у будинок нас не пустили. Довелося звернутися до поліції та прокуратури. Правоохоронці у свою чергу звернулися до суду за санкцією”, – коментує начальник місцевої служби у справах дітей Олександр Спринсян.

У службі констатують, досі родина не стояла у них на обліку, бо сигналів про неналежне виконання батьківських обов’язків не надходило, а також не було можливості оглянути й оцінити умови проживання дітей, так як працівників батьки не пускали у помешкання. Водночас там зауважують, наразі вирішується питання про позбавлення прав батьків, однак усе залежатиме від висновків судмедекспертизи і суду.

Крім чотирирічного сина, у родині є ще троє доньок – 2008, 2012 і 2017 років народження.

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за злісне невиконання батьківських обов’язків.

Залишити відповідь